Közösség Építő Műhely

Ha van olyan kapcsolatod, amiben nehézséget vagy hiányt tapasztalsz, ez a program Neked szól.

3 napos Közösség építő műhely

Budapest
Háló Közösségi és
Kulturális Központ – S4

November 3  – 4 – 5.
péntek – vasárnap
08:30 – 17:30

Élő, személyes kapcsolódás
Csoportos Műhelyben

Nap

:

Óra

:

Perc

:

Mp

Természetes közegünk a kapcsolódás,

mégis gyakran egyedül érezzük magunkat.

Mély és őszinte, támogató kapcsolatok megalapozott bizalma ad otthonosságot. Társaink között találjuk meg a helyünket a világban.

Hiába a sok ismerős, hiányzik valami mélység. Akik pedig legközelebb állnak hozzánk, családtagjaink, párunk, gyermekünk, sokszor a legnagyobb fájdalmat, nehézséget, csalódást is hozhatják számunkra.

Ez a három napos műhely olyan kivételes tapasztalásra ad lehetőséget, ami új reményt teremt és képessé tesz a kapcsolataink megújítására.

Köszönet a térért és az élményért, hogy végre az emberek egy olyan csoportjával lehetünk, akik megmutatják valódi énjüket – még ha csak egy pillantásra is. Nagyon jó érzés.

Valkó Zsuzsi

Különleges 3 nap volt, ahol a semmiből lett valami, ahol úgy nyílik a tér, hogy észre sem veszed, ahol önmagad találod meg a közösség által.

Turboly Teri

Megtapasztaltam milyen ereje van a figyelemnek és, hogy mennyi minden kimondásra kerülhet ismeretlenek közösségében is.

Kővári Lili

Ép kapcsolatokban ép személy

Azoknak szól ez a Műhely

akiknek van olyan személy az életében, akivel nehéz jó kapcsolatot ápolnia.

akiknek a lelkesedése elapadt (bizonyos területeken vagy általában).

akiknek sablonossá kezd válni az együttműködése egy közösségben vagy egy személlyel.

vagy épp ellenkezőleg, viharos és romboló helyzetekbe fordul egy csoporttal vagy egyénnel.

akik szeretnék megérteni, hogyan válhatnak képessé a kapcsolataik jó működtetésére. Több eszközünk van erre, mint gondolnánk – most megismerheted és megtanulhatod használni ezeket.

akiknek, amikor kapcsolódnának másokkal, időnként bekapcsol egy belső ellenállás, zavarodottság, félelem.

akik hajlamosak a valódi önmaguk helyett valami „tökéletesebbet” mutatni a másik vagy a kapcsolat „érdekében”.

akik szeretnének közvetlen, mély kapcsolatokban élni, ami otthonos, biztonságos, megtartó közegként veszi körül őket.

Sok kapcsolódási nehézség fakad egy tőről. Csalódások és eltávolodások, talán nem is csak a mi életünkben, hanem örökölt mintákba, társadalmi normákba íródva elválasztanak egymástól.

Elválasztottságunk örökölt, de az összehangolt illeszkedésért mi magunk tehetünk. A műhely során megtapasztalhatod, mit és hogyan tehetsz a valódi kapcsolódásért.

Azáltal, hogy már tesszük is, együtt, a gyakorlatban. Tapasztalunk, fejlődünk, kapcsolódunk.

Nem elméleti tudást, hanem képességeid növekedését érheted el, ami eztán minden kapcsolatodban a gyakorlatban tudsz hasznosítani.

Közös energia

A Közösség Építő Műhely eredménye

A Közösség Építés a gyógyulás és a teljesség személyes tapasztalataihoz vezet. Ezáltal az emberek olyan közös energiával képesek együttműködni, amely sokkal több, mint a saját energiáik összege.

Néhány eredmény, amit az emberek meg szoktak tapasztalni a közösségépítés által:

Önmaguk és mások teljesebb elfogadása.

Megerősödő hitelesség, önazonosság szavakban és tettekben.

A többértelműség mélyebb megbecsülése.

Fokozott együttműködési képesség.

Nagyobb határozottság a problémák felszínre hozására és megoldására.

A káosz (változás) jobb megértése az élet szerves részeként.

Új képesség káros magatartásminták elhagyására.

Jobb általános kommunikációs készség.

Önmaguk tudatosabb érzékelése a kapcsolatokban.

Fokozott eredményesség és kreativitás.

Erősebb összetartozás érzés.

Megújult lelkület egyénként és csoportokban.

Fiatalos lendület és önmagunk felhatalmazása, hogy megvalósítsuk az álmainkat.

Korábban féltem attól, hogy mások erőteljes érzéseivel találkozzam, vagy én erőteljes hatással legyek másokra amikor együtt vagyunk.
Igyekeztem elkerülni, kivédeni az ilyen helyzeteket. Most már nem félek ettől.

Tudok úgy jelen lenni, amikor valaki velem kapcsolódva mély és akár rossz érzéseket él meg, mintha egy cső lennék. Valami, ami körülfog, de nem veszi fel az érzéseket, csak átengedi magán azt, ami jön.

Lakatos Melinda

Egyszerű alapelvek és jó gyakorlatok

A Közösség Építő Műhely felépítése

A Közösség Építés egyszerű alapelvek és jó gyakorlatok rendszere. Valódi bizalom és kapcsolódás megteremtésének élményét teszi lehetővé, ami fejleszti az emberek viszonyulási képességét és egyéni megújuláshoz is vezet.

A Műhely célja

Kapcsolódás a többi résztvevővel

A hiteles érintkezés személyes akadályainak felismerése és elengedése.

A „valódi közösség” minőségének megtapasztalása, amiben szokatlan biztonság és rendkívüli tisztelet jelenik meg.

A Műhely menete

3 napot fogunk együtt tölteni (péntek, szombat, vasárnap), 8:30 -17:30 óra között.

Fontos, hogy a műhely teljes időtartama alatt jelen tudj lenni.

Hogyan érdemes jelen lenned a Műhely folyamatában? – Ahogy vagy.

Ahogy most részt tudsz venni a folyamatban, azáltal adod a legtöbbet a saját sikeredhez és az egész csoport fejlődéséhez.

Gyakorlati Információk a 3 napos Közösség Építő Műhellyel kapcsolatban

Ha cégként szeretnél számlát kérni, akkor kérlek írj nekünk a hungary@communitybuilding.com emailcímre, hogy leegyzetessük a részleteket.

A Közösség Építő Műhely oktatási és nem terápiás célú. Gyakran érzelmi kihívást jelent, ezért ha pszichológus vagy terapeuta gondozásában vagy, kérlek beszélj a folyamatsegítőinkkel. (Bátran hívd magyarországi főszervezőnket, Csengey Andrást: +36308259960 ) Javasoljuk, hogy tudasd a terapeutáddal, hogy részt veszel a Közösség Építő Műhelyen.

A részvétel előfeltétele a titoktartás. A titoktartás segít biztonságos teret teremteni, hogy megoszthassuk, ami a szívünkben és a fejünkben van. Ami a körben elhangzik, az maradjon a körben.

Kérjük, hogy úgy készülj, hogy a Műhely teljes időtertama alatt jelen tudj lenni. Mert a folyamat, amelyen együtt megyünk keresztül, akkor tud teljes lenni, ha minden résztvevő folyamatosan jelen van.

A Közösség Építő Műhely helyszíne

Háló Közösségi és Kulturális Központ – S4

1052 Budapest, Semmelweis u. 4.

Felemelő, öszinte emberi élmény, ami rendkívül egyszerű alapelvekre és útjelzőkre épül. Éppen ezt kerestem.

Bőr Róbert

30 év tapasztalata alapján

Honnan ered a Közösség Építés módszere?

M. Scott Peck, amerikai pszichiáter dolgozta ki. 30 év csoportvezetés tapasztalatai alapján. Összegyűjtötte azokat a kulcsfontosságú tényezőket, amelyek megléte a valódi közösség kialakulásához vezet, a hiányuk viszont a mély és őszinte kapcsolódást akadályozza.

Négy szakaszt is megfigyelt a kapcsolódások felépülésében. Ebből a mindennapi élet során többnyire csak az első kettőt tapasztaljuk: a felületesebb kapcsolódás és a zűrzavar, a konfliktusok időszakait.

A Közösség Építő Műhely megalkotásával létre hozott egy tapasztalási lehetőséget, ahol megismerhetjük a másik két szakaszt, megélhetjük a Valódi Közösségnek nevezett kapcsolódási minőséget, és gyakorlatot szerzünk abban, hogyan tehetünk bármilyen kapcsolatunk kiteljesedéséért.

Community Building International (CBI)

Ki vezeti a Közösség Építő Műhelyt?

Edward Groody, aki a kezdetektől Scott Peck munkatársa volt, az Egyesült Államokból érkezik hozzánk. Ő a Community Building International (CBI) alapítója és vezetője. A folyamatsegítők csapatának további tagjai: Tereza Kulhanková, Arina Matvejeva, Csengey András.

Edward Groody

Edward Groody egy életet szentelt a béke és a valódi közösség látomásának és tapasztalatának terjesztésére. Elismert gondolati vezető, szerző, tanár, mentor és a közösségépítési módszerek és gyakorlatok facilitátora. Szakterülete a biztonságos és szent terek létrehozása, hogy segítsen az embereknek kapcsolatot teremteni, gyógyulni, növekedni, és még inkább azzá válni, akik valójában – hogy ők és a közösségek, amelyeknek részei, gyarapodhassanak és békében élhessenek. Víziója, hogy a valódi közösség megtapasztalása mindennapossá és bőségessé váljon mindenhol és mindenki számára.

Edward a Community Building International (CBI) alapítója és vezérigazgatója, ami egy olyan globális képzési és tanácsadó cég, valamint facilitátorhálózat, amely workshopokat, tanácsadást, facilitátorképzést és minősítést kínál. Edward egyike annak a maroknyi embernek, aki mentorával, Dr. M. Scott Peckkel, a The Road Less Traveled és a The Different Drum című könyvek ismert bestseller szerzőjével – és az eredeti közösségépítési folyamat kifejlesztőjével – képezhette magát és dolgozott együtt. A CBI több mint 8 országban van jelen, és gyorsan növekszik.

Csengey András

folyamatsegítő

Coachinggal, Közösségépítéssel és Permakultúrával foglalkozom legtöbbet. Ami ezekben közös, hogy életük természetes mélypontjain szűkösséget érző embereknek segítek megtalálni azt, hogy már-már feladott lélekemelő álmaikat hogyan tudják a valóságba illeszteni.

Ezekben az együttműködésekben leginkább kísérő, társ vagyok, tanúja annak, ahogy valaki megteszi az utat és átalakul a belső indíttatását engedve kiteljesedni.

Ezekből az együtt megélt utakból én is rengeteget tanulok az élet természetéről, a kapcsolódás természetéről és saját magamról. Így egyre inkább tudok jól teret adni másoknak, és jól gondoskodni arról, ami az én hatókörömbe tartozik.

Arina Matvejeva

folyamatsegítő

Közgazdasági tanulmányai és kutatásai után Arina az önintegráció és a spiritualitás útjára lépett. Több mint egy évtizeden át tanulmányozta a különböző gyógymódokat, a megtestesülést, a táncot, a meditációt és a sámánizmust. Arina a “Női jelenlét”, valamint Ma Ananda Sarita, a világhírű tantratanár által kifejlesztett „Empowered Woman: Women’s Training for the New Dawn” módszerből művészetéből szerzett képesítést. Ezen kívül a Community Building International (CBI) képzésnek folyamatsegítője, és szenvedélyesen beépíti a közösségépítés elveit a nőkkel végzett munkájába.

Az elmúlt 7 évben Arina nemzetközi szinten támogatja az önmagukat jobban megismerni vágyó nőket, hogy megtapasztalják az összetartozás érzését, a szabadságot és a belső békét.
2021 óta Arina a CBI vezetői csapatának tagja. Műhelyszervező és CBI kapcsolattartó Magyarországon és Lettországban.

A kilenc különböző országban élt Arina világpolgárnak tartja magát. Rigában, Lettországban született, idejét Magyarország, Lettország és a Cseh Köztársaság között tölti.

Jim Bartos

folyamatsegítő

Jim tapasztalt facilitátor, non-profit vezérigazgató és menedzser. Nagy tapasztalata van közösségépítő workshopok támogatásában és a képzésben részt vevő facilitátorok mentorálásában igen széles körben: humán szolgálat, büntető és igazságszolgáltatás valamint kormányzati programokban egyaránt. Világszerte azon kevesek egyike, akik a Community Building International által “Senior Facilitator” és “Trainer” minősítést szereztek. Széleskörű tapasztalattal rendelkezik mint vezérigazgató és non-profit szervezetek vezetője. Díjnyertes non-profit ügyvezető és elismert közösségi vezető a különféle lakossági ügyek támogatásáért. Jim B.S fokozatot Wisconsin-Madison Egyetemen és M.S fokozatot pedig a Wisconsin – Milwaukee Egyetemen szerzett.

Joanna Gumieniak

folyamatsegítő

A több éves személyes kutatás arról, hogy mit jelent jó életet élni, elvezetett a permakultúra és más regeneratív gyakorlatok világába, a természettel való mély kapcsolathoz és a közösség varázslatos erejéhez.
A jelenlegi világban a hitelesség és a feltétel nélküli szeretet kifejezése forradalmi tettek, amelyek a mély és nagyon szükséges átalakulás magvát hordozzák – mind személyes, mind globális szinten. Hiszem, hogy a közösségépítés folyamata csodálatos közeget biztosít ahhoz, hogy megtanuljuk, hogyan gyakorolhatjuk ezeket a cselekedeteket biztonságos környezetben. Azon az úton haladok, hogy Közösségépítő facilitátor legyek, és elköteleztem magam amellett, hogy több ilyen minőségű teret hozzak létre a világban.

Danny Iacono

folyamatsegítő

Szociológia szakosként mindig is lenyűgözött a társadalmi dinamika: a láthatatlan kötőszövet, amely mindannyiunkat összeköt. Úgy gondolom, hogy a közösségépítés egy erőteljes terápiás módja annak, hogy ezeket az interperszonális izmokat megmozgassa. A folyamat lehetővé teszi számunkra, hogy megvizsgáljuk a kapcsolati énünket alkotó apró szálakat és inakat, és azonosítsuk a hitelességre való ébredés aktiválásához szükséges mozdulatokat.
A közösség és a másokkal való kapcsolataink adnak értelmet az életnek – a másokkal való mélyebb megértésen keresztül értjük meg önmagunkat is jobban.
Mindenkinek ajánlom ezt a munkát. Őszintén hiszem, hogy segít abban, hogy jobb emberekké váljunk. Nem tudjuk meggyógyítani a világot, ha nem tudjuk meggyógyítani önmagunkat.

Ami értékes tapasztalat számomra, hogy mertem bízni a folyamatban és kockázatot vállalni, ezért megláttam azt, hogy ez mozdítja a folyamatot a csapatban és a bennem lévő sérüléseket is. Megtapasztaltam a csend erejét, gyógyító hatását, és azt is, hogy „leejtettek”. El mertem mondani elégedetlenségemet. Mások sérülésein keresztül megláttam a magamét, de láttam benne az értékét, a magam sérüléseinek az értékét is. Tudok önmagammal közösségben lenni.

Simanecz Tünde