Közösségépítők

„Az öntudat számára a kiindulópont nem az én, hanem a kapcsolat.” – Lányi András

Közösségépítés, Közösség Építő Műhely Budapest, Community Building Budapest

Csengey András

Coachinggal, Közösséépítéssel és Permakultúrával foglalkozom legtöbbet. Ami ezekben közös, hogy életük természetes mélypontjain szűkösséget érző embereknek segítek megtalálni azt, hogy már-már feladott lélekemelő álmaikat hogyan tudják a valóságba illeszteni.

Ezekben az együttműködésekben leginkább kísérő, társ vagyok, tanúja annak, ahogy valaki megteszi az utat és átalakul a belső indíttatását engedve kiteljesedni.

Ezekből az együtt megélt utakból én is rengeteget tanulok az élet természetéről, a kapcsolódás természetéről és saját magamról. Így egyre inkább tudok jól teret adni másoknak, és jól gondoskodni arról, ami az én hatókörömbe tartozik.

Arina Matvejeva

Közgazdasági tanulmányai és kutatásai után az önintegráció és a spiritualitás útjára lépett. Több mint egy évtizeden át tanulmányozta a különböző gyógymódokat, a teremtést, a táncot, a meditációt és a sámánizmust. Arina a “Női jelenlét”, valamint Ma Ananda Sarita, a világhírű tantratanár által kifejlesztett „Empowered Woman: Women’s Training for the New Dawn” módszerből szerzett képesítést. Ezeken kívül a Community Building International (CBI) szervezet folyamatsegítője, a közösségépítés elveit szenvedélyesen beépíti a nőkkel végzett munkájába.

Az elmúlt 7 évben Arina nemzetközi szinten támogatja az önmagukat jobban megismerni vágyó nőket, hogy megtapasztalják az összetartozás érzését, a szabadságot és a belső békét.
2021 óta Arina a CBI vezetői csapatának tagja. Műhelyszervező és CBI kapcsolattartó Magyarországon és Lettországban.

Arina eddig kilenc különböző országban élt, világpolgárnak tartja magát. Rigában, Lettországban született, idejét Magyarország, Lettország és a Cseh Köztársaság között osztja meg.

Arina Matvejeva Közösségépítés, Közösség Építő Műhely Budapest, Community Building Budapest

„Ha jobbá akarod tenni a világot, kezdd azzal, hogy az embereket biztonságban érezzék magukat.”

Stephen W. Porges

Mi a biztonság? Mi nyújt nekünk biztonságot?

 

A Közösségépítő Workshop során a személyes és a csoportos felfedezés gyakran kapcsolódik a biztonság fogalmához.
Amikor biztonságban érzem magam, a testem ellazul, és hajlamos vagyok lebontani a belső védvonalamat. Valami, ami mélyebben belülről fakad, ekkor felszínre törhet és megoszthatom másokkal.
Az idegtudomány és a polivagális elmélet alátámasztja azt az elképzelést, hogy a biztonság alapvető fontosságú a kreativitás megnyilvánulásához, az emberi képességeink teljes kihasználásához és a bizalmi kapcsolatok kialakításához

A biztonságot nem tanítják nekünk az iskolában. De szerencsére vannak olyan folyamatok, mint a Community Building, ahol felfedezhetjük, megélhetjük a biztonságot egy védett környezetben.

The Pocket Guide to the Polyvagal Theory: The Transformative Power of Feeling Safe / A biztonságérzet átalakító ereje.